>> Vlasy a účesy

30. května 2007 v 6:59 |  Móda

Krepování vlasů? Proč ne, je to v módě...Ideální tvar obličeje pro krepování vlasů je malý a oválný, ale vše je samozřejmě individuální, a navíc lze provádět krepování jen částečné, které se může hodit k jakémukoliv tvaru obličeje. Pokud si nejste jista, zda vám bude krepování slušet, zkuste si na noc uplést drobné copánky. Ráno po jejich rozpletení docílíte podobného efektu jako u krepovačky (ale samozřejmě vám to zabere mnohem více práce, a také času - je třeba nechat copánky přes noc). Za zkoušku nic nedáte, a když se to náhodou nepovede, umýt si vlasy a vlnky odstranit můžete kdykoliv. Sice přijde vaše večerní práce a snaha vniveč, ale je to pořád lepší, než koupit krepovací žehličku a pak zjistit, že to byly vyhozené peníze, protože vám vlnky nesluší.

Pokud jste ale došly k závěru, že jsou pro vás naopak tím pravým, je určitě dobré si krepovačku koupit, protože práce s ní je jednodušší, zabírá méně času, a především textury vlasů jsou mnohem výraznější a také déle vydrží. Za cenu okolo pouhých 500 korun si dnes můžete pořídit multifunkční žehličku i s výměnnými tvarovacími vložkami na krepování, vlnění i narovnávání vlasů. A s takovým arzenálem se dá experimentovat třeba roky. Rozhodně by se ale neměly krepovat vlasy poškozené, neboť horký vzduch samozřejmě vlasy namáhá a mohl by je tak ještě více poškodit. Proto není ani vhodné krepovat si vlasy příliš často.

Zvolte si účes podle znamení zvěrokruhu!

Problémy s vlasy občas řeší každá žena a nejinak je tomu i s výsledným účesem. Jaký účes zvolit, co mi bude slušet, jak v tom budu vypadat? Tyhle a další otázky nás občas napadají. Zvláště pokud se odhodláme ke změně účesu. Vězte, že i hvězdy mohou napovědět, co je právě pro vás to pravé.

KOZOROH (22. 12. - 20. 01.)

Ženy narozené ve znamení kozoroha bývají opravdové dámy. Mají neobyčejný šarm a vynikají výbornými způsoby. Možná ale působí na první pohled poněkud vážně, konzervativně a nepřístupně. Neznají spontánnost. I jejich účes by proto měl být pečlivě střižený a vždy upravený. Nehodí se k nim žádné módní výstřelky ani barevné experimenty. Pokud mají již svůj léty ověřený účes, měly by se ho držet.

Tip: dobrý kadeřník a kvalitní stylingové produkty jsou pro kozorožky základ.

VODNÁŘ (21. 01. - 19. 02.)

Ženy vodnářky milují vše nové a originální. Jsou velmi otevřené a tolerantní. Chtějí změnit svět, ale chybí jim k tomu trpělivost. Svoboda je pro ně nade vše. Módní trendy a výstřelky jsou tu právě pro ženy narozené v tomto znamení. Potřebují se lišit od ostatních. Rády experimentují s barvami i střihy. Jednou dlouhé, podruhé krátké vlasy. Jednou vlasy přirozené, podruhé třeba růžové. Být účesovým chameleonem vodnářkám sedí.

Tip: vodnářky, nezapomínejte dopřát svým vlasům pravidelnou vlasovou masku či regenerační kúru.

RYBY (20. 02. - 20. 03.)

Ryby jsou nejženštější ze všech znamení. Jsou velice citlivé, vnímavé a nesobecké. Slabinou ryb je přílišná důvěřivost. K rybám se hodí vše, co dokáže vyjádřit jejich ženskost. Ideální jsou pro ně tedy účesy z dlouhých vlasů, které by měly nosit rozpuštěné. Žádné přísné drdoly a hladké culíky. Moc jim také budou slušet vlny. Službu rybám prokážou i nejrůznější ozdobné gumičky, spony a stuhy do vlasů.

Tip: na své dlouhé vlasy by měly ryby používat kvalitní kondicionér při každém mytí.

BERAN (21. 03. - 20. 04.)

Ženy narozené ve znamení berana jsou vždy samy za sebe. Jsou přesvědčeny o své jedinečnosti a průbojnosti, proto k sobě nepotřebují nikoho, kdo by jim pomáhal a posluhoval. Většinu věcí ale ženy narozené v tomto znamení prosazují vůlí a cit v jejich případě zůstává stranou. Slušet jim bude originální účes, který podtrhne jejich výjimečnost. Například výrazná hustá ofina, asymetrický střih nebo elegantní hladké mikádo. Sluší jim ale i nejrůznější pokrývky hlavy.

Tip: základem účesu u znamení berana by měl být precizní střih.

BÝK (21. 04. - 21. 05.)

Býci jsou otevření a poctiví. Každá žena narozená v tomto znamení je silná žena. Nedisponuje typickými ženskými vlastnostmi jako je ukňouranost, náladovost či přecitlivělost. Užívá si života plnými doušky a je velmi vnímavá, co se týče vůní, barev a zvuků. Účes ženy narozené v tomto znamení by měl být hlavně barevný. Melíry tón v tónu či přirozená barevnost založená na několika odstínech téže barvy je pro ženy narozené ve znamení býka to pravé.

Tip: ženy narozené v býku jistě ocení přírodní a přirozeně vonící vlasovou kosmetiku.

BLÍŽENCI (22. 05. - 21. 06.)

Blíženkyně jsou bystré i náladové, cynické i roztomilé. Záleží, které "já" se v nich momentálně projeví. Jejich mysl neustále cestuje a maličkosti (pořádek či zodpovědnost) je nezajímají. Často používají ruce, kterými obvykle i mimoděk zabloudí do vlasů. Potřebují tedy nadýchané objemné účesy, které by si mohly neustále načechrávat. Hodí se pro ně takový účes, který stačí ráno prohrábnout a jít.

Tip: účes ve stylu: ráno jsem vstala a šla, je velmi moderní, z vlasových přípravků by měly blíženkyně volit ty na objem a rychle se mastící vlasy.

RAK (22. 06. - 23. 07.)

Nálada žen narozených ve znamení raka je proměnlivější než počasí. Pod svým krunýřem skrývají jemnost, nesmělost a velkou citlivost. Jen málokdy se svěřují a často v sobě dusí mnoho zábran. Nálady žen račic jsou tak nevyzpytatelné, že pro ně bude ideální jednoduchý, neutrální střih v polodlouhé délce. Když budou chtít, nechají vlasy rozpuštěné, jindy je stáhnou do culíku, pak si zase vytvoří vlny.

Tip: kvalitní vlasové přípravky na normální vlasy jsou pro račice nutností.

LEV (24. 07. - 23. 08.)

Lvice se narodily, aby vládly a diktovaly. Za každých okolností touží být středem pozornosti. Milují luxus a peníze. Zároveň jsou ale velmi velkorysé. Slušet jim bude zlatá nebo zlatooranžová barva a proto by jejich vlasy měly být v odstínech blond od platinové až po medovou. Jejich vlasy tak bude zářit jako hříva pravé lvice.

Tip: pro lvice jsou ideální přípravky na blond vlasy, které z nich udělají zlatovlásky.

PANNA (24. 08. - 23. 09.)

Panny působí jako zakřiknuté stydlivky a je fakt, že žijí slušný život bez výstřelků. Páteř však mají z ocele. Srdcem jsou totiž velké bojovnice. Milují praktické oblečení a mají velký smysl pro detail. Stejné je to, i co se týče jejich vlasů. Praktický účes, který bude skvěle vypadat ráno po cvičení jógy, přes den v kanceláři i na romantické večeři ve dvou, je pro ně základem.

Tip: účes panny pomůže udržet tam, kde má být kvalitní lak na vlasy s pečujícími složkami.

VÁHY (24. 09. - 23. 10.)

Váhy jsou na první pohled velmi harmonické bytosti. Často ale u nich dobromyslnost vystřídá urážlivost. Váhy potřebují citlivé a opatrné zacházení, jejich vnitřní rovnováha je totiž velice křehká. Váhy se často nemohou rozhodnout. Vzhled je pro ženy narozené ve váhách velice důležitý. Jejich účes musí být dokonalý do posledního detailu a také z nich musí vytvořit svůdnou krásku. Váhám sluší vyčesané vlasy, drdoly a hladké stažené vlasy, které dají vyniknout jemnému obličeji a šíji.

Tip: vysoce fixační stylingové přípravky a nejrůznější vlasové potřeby jsou pro váhy nepostradatelné.

ŠTÍR (24. 10. - 22. 11.)

Ženy narozené ve znamení štíra jsou přitažlivé, hrdé a dokonale sebevědomé. Osobní kouzlo by mohly prodávat. Upřímnost štírek a jejich přímočarost snesou jen ti nejsilnější. Ženy narozené ve štíru vypadají sexy úplně ve všem, nemusí tedy používat žádné ženské triky a zbraně. Sexapeal z nich přímo čiší, ať mají vlasy krátké, dlouhé nebo jsou třeba holohlavé. Mohou však vyzkoušet nejrůznější paruky, které jim dodají na tajemnosti.

Tip: určitě by štírky měly experimentovat s přirozeně vypadajícími parukami.

STŘELEC (23. 11. - 21. 12.)

Střelkyně trpí vnitřním neklidem, který je nutí neustále něco dělat. Často na ostatní působí jako dítě radující se z každé maličkosti. Nedokážou lhát ani předstírat. Jejich účes by měl vyhovovat jejich životnímu tempu. Střelkyně své vlasy často zanedbávají a nosí stále ten samý účes. Nesnáší mytí a česání vlasů, které je obtěžuje. Často mají dlouhé vlasy, protože návštěva kadeřníka je podle nich zbytečná. Styl nestyl jim ale sedí a působí v něm přirozeně, jen nad tou péčí by se měly zamyslet.

Tip: střelkyně by při mytí v žádném případě neměly vynechávat kondicionér, hodí se pro ně přípravky 2v1.

Rasta copánky - účes nejen na léto!

Rasta copánky, to je účes, který je vhodný pro všechna roční období. Při správné péči se může nosit dlouhodobě a rozhodně vám dodá na zajímavosti. Hodí se jak pro ženy, tak muže a děti. Vhodný je i pro období dorůstání krátkých vlasů, kdy je úprava vlasů složitější.

Naplétání copánků je možné již z vlasů, které jsou 7 cm dlouhé. Je jen na vás, jak dlouhé a tlusté copánky zvolíte. Tak jako tak vám vydrží nejdéle 4 - 6 měsíců, pak je třeba účes předělat. Copánky se dělají z chemlonu nebo kanekalonu a mohou se normálně mýt (ideálně bylinným šampónem bez kondicionéru).

Pokud se pro copánky rozhodnete, připravte se na to, že se pletou 6 - 8 hodin a stojí pár tisíc. Záleží na délce, tloušťce, použitém materiálu a typu copánků. Do 5000 Kč se však vejdete. Vezměte si s sebou knížku, časopis nebo si nechte pustit film či alespoň hudbu. Před napletením je dobré vlasy alespoň tři až pět dnů nemýt, aby neklouzaly a neovlivnily tak negativně výsledný účes.

Copánky sluší ženám i mužům všech barev vlasů. Nezáleží ani na věku. Platí však, že nejlépe vyniknout na ženách či mužích s pravidelnými rysy, neboť připoutají pozornost k obličeji. Rasta copánky se nehodí pro lidi s odstávajícíma ušima.

Není pravdou, že až budete chtít copánky sundat, budete se muset ostříhat. Copánky se pouze rozpletou. Pokud budete mít vlasy po rozpletení copánků zacuchané, jednoduše vám pomůže kondicionér. Poté vlasy umyjte a použijte výživnou kúru. Vlasy by pak měly vypadat jako před napletením. Dejte vlasům pauzu a můžete jít do podobného účesu klidně znovu. Copánkům podlehly i některé celebrity, vynecháme-li ty černošské, rasta copánky se svého času pyšnila i Christina Aguilera, známá svými extravagantními účesy.

Nejnovější módní trendy v ženských účesech

Krátké vlasy si za svůj život vyzkouší snad každá žena. Krátký účes je mnohdy vnímán jako symbol nezávislosti, kreativity, odhodlání a samostatnosti. Péče o nakrátko ostříhané vlasy může být velmi snadná, ale také velmi náročná. Velice záleží na tom jaká je struktura vašich vlasů a jak "dlouhé" vlasy jsou. Letos vrabčím hnízdům odzvonilo a do popředí se derou účesy polodlouhé. Nechcete-li se však vzdát vašeho krátkého sestřihu, zvýrazněte ho občas speciálním stylistickým přípravkem.

Středně dlouhé vlasy bývají nejpříjemnější volbou. Dají se velmi snadno upravovat a s pomocí stylingových přípravků, trochy úsilí a času dokážete vytvořit zajímavé účesy. Polodlouhý střih se setkává s velkým ohlasem, neboť žena může být pokaždé jiná. Může se ukazovat jako chameleón na společenských akcích, v práci či při sportu. Polodlouhý střih splývající kolem tváří bude letos trefou do černého.
Dlouhé vlasy bývají spojovány s princeznami a jejich pohádkovým životem. Na dlouhých vlasech je viditelná každá chybička. Majitelky dlouhých vlasů by se péči o svou hřívu měly věnovat velice pečlivě. Dlouhé vlasy se nerovná zdravé vlasy, přímá úměra tu bohužel neplatí. Struktura vlasu je pro kadeřníka a správný střih velice důležitá. Letos budou IN elegantní účesy, větší vlny a na první pohled jednoduché střihy. Dlouhé i polodlouhé vlasy můžete doplnit o krátkou či delší ofinku.

Trendy jarní účesy pro dlouhé vlasy

Opět vítězí pravidlo, že v jednoduchosti je krása. Pokud jste majitelkou (nebo majitelem) pěstěných dlouhých vlasů, letos určitě nijak radikálně nezkracujte. Dlouhé vlasy jsou totiž krásné, dávají vám možnost tvorby nespočetně variací účesů a navíc, jsou velmi elegantní a sexy.

Dlouhá hříva může být dominantou celého vašeho outfitu. Vytvořte si image založenou na krásných a upravených vlasech. S tím však zároveň platí pár pravidel, která nesmíte porušovat.
Vlasy nesmí mít roztřepené konečky. Nejen, že to nesvědčí samotné struktuře vlasů, která se velmi poškozuje a trpí, ale takové vlasy ani nelahodí očím ostatních. Roztřepené vlasy vypadají neupraveně, i kdybyste na jejich úpravě po ránu pracovala hodiny. Není nic jednoduššího než se objednat do kadeřnického salónu a nechat si vlasové konečky odborně upravit a zastřihnout.
Pokud již navštívíte kadeřnici, nezapomeňte na jemné prostříhání vlasů. To v žádném případě neznamená, že byste si vlasy měla nechat nějak radikálně zkracovat, ale nepatrné prostříhání pomůže ještě lepšímu vzhledu vašich vlasů a hodně pomůže také vlasům samotným.
Též můžete uvažovat o dalších úpravách vlasů, jako je barvení nebo vytvoření vln. Barva je přímo žádoucí, zvláště pokud vaše vlasy ztrácejí svůj původní odstín, blednou kvůli sluníčku nebo se začínají objevovat šediny.
Naprosto tabu jsou viditelné odrosty u temene hlavy. Není nic horšího než plavovlasá kráska s černým pruhem odrostlých blond vlasů uprostřed hlavy. V barvách letos vítězí ty syté přírodní.
Pokud mluvíme o zvlnění vlasů, nejlepším způsobem je domácí úprava kulmou nebo případně moderními natáčkami.
Trvalá je sice možnost, ale může vám vlasy hodně poničit. Dnes už však existují i její šetrnější varianty, a proto je záhodno dobře vybírat nebo v nejlepším případě dát na doporučení.
Co se týká účesů, nejlepší je nechat vlasy rozpuštěné. Krásné dlouhé vlasy poletující v jarním větříku jsou opravdu kouzelné. Ostatní trendy v účesech se moc nemění, tedy copy, culíky i drdoly - volte podle konkrétní příležitosti.
Nebojte se svoje vlasy ukazovat, buďte na ně pyšná a perfektně se o ně starejte. Potom se totiž stanou vaší dominantou a kdekdo vám je bude závidět a obdivovat.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama