Myšlenky 2

20. května 2007 v 17:33 |  Myšlenky

Pro vás

Mějte se rádi, za každý váš úsměv, který asi na chvilinku zmizí, i když to bude "chvilinka", pro vás to bude věčnost. Jste sluníčka,které zastíní mrak, ale každý mrak a bouřka ustane. I když se nám to někdy zdá neskutečně dlouhé. Každá bouřka ale něco přináší, i když ničí stromy, ničí obydlí.Ale nebýt bouřky, jak jinak bychom si uvědomili, jak je to krásné, když bouřka přestane, jak je to krásné, když vidíme duhu - ty nádherné barvy, které se nám zdají tak vzdálené,ale přeci tam jsou.Přeji vám, aby vaše bouřka ustoupila co nejdřív, abyste co nejdřív viděli svoji duhu.Přeji vám to z celého srdce.
Svět se nám zdá černý, černý jak zatažené nebe, podpásovka života, ale vy se zvednete. Musíte se zvednout... i když to jde ztěžka. Ale zvednete se a půjdete dál a budete hledat svoji duhu, která je moc daleko, ale musí se přece objevit. Den po dnu to bude lepší, musí to být lepší. Musíte tomu věřit! Jinak čemu máme věřit?

Učitel život

Za malou chvíli poznáš onen jemný rozdíl mezi držením za ruku a uvězněním duše a poznáš, že láska není jen mít se o koho opřít a že mít společnost neznamená bezpečí.
Začneš chápat, že polibky nejsou smlouva a dárky nejsou sliby. Porážky začneš přijímat s hlavou vztyčenou a otevřenýma očima s dospělou vznešeností a ne s žalem dítěte.
Naučíš se stavět všechny cesty na dnešku, protože zítřek má příliš vratké základy.
A po chvíli zjistíš, že i slunce pálí, když je ho příliš.
Tak pěstuj vlastní zahradu, krášli vlastní duši a nečekej,až Ti někdo přinese květiny.
Pak poznáš,že to dokážeš,že jsi skutečně silný a máš svou cenu.

Co říkají květiny

Máte svoji oblíbenou květinu? A víte, že výběr květiny prozrazuje vaši osobnost? Zkuste si najít mezi naší nabídkou tu vaši a třeba se o sobě dovíte něco nového.

Růže
Jste spjata s láskou a zamilovaností, pokud jste si vybrala růži, máte vztah ke všemu krásnému a toužíte po hluboké lásce a citu.
Růže
Karafiát
Oblíbenkyně karafiátu je realistka. Máte málo fantazie, řídíte se vždy rozumem a vašich rozhodnutí nelitujete, i když občas někomu nevědomě ublížíte.

Narcis
Jste klidná, máte mírnou a nekonfliktní povahu. Vše důkladně zvažujete a v životě se dostanete tam, kam chcete.

Mečík
Tato květina prozrazuje přelétavou osobu, která nemá žádný cíl a její charakter je povrchní.

Hortenzie
Umíte se správně rozhodovat, jste jemný a mírný člověk. Vaši přátelé vás mají rádi, naleznou u vás pomoc a podporu, kdykoliv se na vás obrátí.

Slunečnice
Milujete přírodu, rozčílí vás každá maličkost a máte výbušnou povahu.

Slunečnice
Azalka
Prozrazuje vyrovnanou, klidnou, mírnou a přemýšlivou ženu. Někomu připadá trochu nudná, ale pokud ji lépe pozná, ocení, že je na ni stoprocentní spolehnutí.

Kopretina
Máte ráda druhé lidi a ráda jim pomáháte, ovšem pokud jste si jistá, že oni vám to oplatí, jste tak trochu kariéristka, která se vždy snaží dostat na první místo. Jste smyslná a vášnivá, ale také marnotratná.

Mák
Působíte na lidi jako opium. Je těžké a skoro nemožné se od vás odpoutat. Máte ráda společnost, ale jste velmi žárlivá, utrácivá a marnotratná.

Bodlák
Jste uzavřená a málokdy se do něčeho pustíte, protože máte strach z neúspěchu. Můžete se jevit jako plachá osoba, ovšem jen do okamžiku, než někdo osočí vás nebo někoho vám blízkého.

Mateřídouška
Umělecky a citově zaměřená osoba. Není snadné ji získat, nemá ráda povrchnost a pokud ji chcete upoutat, musíte vyvinout značné úsilí. Má smysl pro vše krásné a také krásou oplývá.

Slaměnka
Velmi skromná a nenáročná osoba. Má velmi pestrý vnitřní život a trochu se pohybuje v jiném světě. Snad i díky tomu zvládá všechny těžkosti v životě bez problémů a s přehledem.

Dopis

Tento dopis z roku 1693, který byl nalezen
ve starém chrámu v Baltimore (USA),
mluví k nám, lidem 21. století,
řečí nesmírně naléhavou.
Každý, kdo prožije jeho hloubku,
získá nevyčíslitelné bohatství trvalé hodnoty.

M Ů J S Y N U !

Přicházíčas, kdy budu muset nastoupit cestu, ze které není návratu. Nemohu tě vzít s sebou, zanechám tě zde, ve světě, kde dobrá rada je vždy cenná. Nikdo se přece nenarodil moudrý. Každý potřebuje zkušenosti a čas. Žil jsem a pozoroval svět déle než ty, a proto věř, že není všechno zlato, co se třpytí.
Viděl jsem padat mnoho zářivých hvězd a také jsem viděl, jak se zbortilo mnoho bariér, na které lidé spoléhali. Dnes ti chci dát několik rad, abys i ty věděl, k čemu jsem dospěl a co mě naučil čas.
Uprostřed hluku a chvatu buď klidný a trpělivý. Mysli na klid a mír, který může existovat jen v tichu. Ze všech svých sil se snaž, abys vycházel s lidmi v míru. Svoji pravdu říkej klidně a jasně, ale vyslechni i druhé. Nezapomeň, že i ti, kteří nejsou právě učenci a kteří mnohokrát jednají těžkopádně, ti mají co říci. Vyvaruj se lidí násilnických a hlučných. Ti by do tvého života nepřinesli nic dobrého, jenom neklid.
Když se ti podaří splnit předsevzetí a dosáhneš úspěchu a uznání, buď skromný i po tom. Skromnost a pokora jsou jediný trvalý majetek v běhu času. Věz, že není velké a dobré a není pravdivé to, co neobstojí před velkou Pravdou Deseti přikázání. Proto se pevně drž dobrého a nikdy nikomu nepřej zlé.
Pamatuj si, milý synu, že Pravda se nikdy neřídí podle nás, ale my se musíme řídit podle Pravdy.
Nikoho se neboj víc než sebe samého. V našem nitru však sídlí soudce. Je jím svědomí, které nezklame a na něm záleží víc než na souhlase celého světa. Nic nečiň proti jeho radám. Navždy si pamatuj, že mluví velmi tiše, a když ho budeš ustavičně přehlížet, ztichne úplně. Toho se vyvaruj!
Uč se od druhých a kde se mluví o moudrosti Světla, svobodě a pokoře, tam vždy bděle naslouchej. Když tě někdo bude chtít učit moudrosti, nejdřív se mu podívej do tváře a do očí, protože věčné hodnoty může rozdávat jen ten, kdo je sám vlastní. Neuč jiné dokud sám nejsi moudrý. Čiň dobře a nestarej se o odměnu. Svou práci vždy dělej s plnou zodpovědností a do cizích záležitostí se nepleť.
Nikomu nelichoť a sám lichocení nepřijímej. Neříkej vše, co víš! Avšak dávej si pozor, co říkáš. Buď ochoten vyslechnout každého, ale sám se nesvěřuj! Nečiň těžké srdce žádnému děvčeti. Pamatuj, že tvá matka byla také děvčetem.
Vždy v sobě posiluj touhu konat dobro. Také se denně v tichosti zahloubej do myšlenek o životě a smrti, abys jednou mohl s klidnou myslí a nezatíženým svědomím odejít z tohoto světa.
To, co nazýváme smrtí, je jen přeměna k novému bytí. Učiň všechno, abys na druhý břeh odcházel s láskou a úctyplnou bázní k svému Stvořiteli, kterého jsi poznal v Jeho dílech a vyznal jej svým životem!
Tvůj otecAbeceda života


Automaticky nedostaneš vůbec nic.
Buduj si sebevědomí.
Couváním nic nevyřešíš.
Čekej vždy ten lepší konec.
Dodávej odvahu sobě i jiným.
Elektrizuj se láskou svých blízkých.
Fantazíruj, ale v mezích rozumu.
Génius jsi i ty - stačí zjistit, v čem.
Hodně chval sebe i ostatní.
Chvála je životabudič.
Inzeruj své kladné stránky.
Jsi odpovědný nejen za sebe.
Koukej, kam šlapeš.
Litovat se smíš jen chvilku - a jen pro sebe.
Miluj a nech se milovat.
Nehledej, co už dávno máš.
Obávej se jen vlastní slabosti.
Pomáhej ostatním, pomůžeš tím nejvíc sobě.
Raď častěji sobě, než ostatním.
Směřuj ke hvězdám.
Štěstím se opájej, neopíjej.
Toužit smíš, žít musíš.
Ustoupí jen moudřejší a sebevědomější.
Víc si hraj.
Zoufalstvím nic nevyřešíš.
Žij naplno.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama